Lektoriai ir pranešėjai
PHILIP KALIN-HAJDU (KANADA) – tarptautinės televizijos formatų kūrimo ir platinimo įmonės „Media Ranch” turinio vystymo vadovas. Jo išvystyti televizijos formatai sėkmingai parduodami įvairiose pasaulio teritorijose. Jis sukaupęs daugiametės vaidybinių filmų, serialų ir virtualios realybės projektų rašymo bei prodiusavimo patirties. Už savo skaitmeninį serialą „YidLife Crisis” jis dukart nominuotas Kanados kino ir televizijos akademijos apdovanojimams. Jis – nuolatinis tarptautinių „Emmy” apdovanojimų žiuri narys.
AISTĖ JURĖ – LRT Vaikų ir jaunimo turinio vyriausioji redaktorė, socialinių tinklų profilio „Ū ilgoji“ autorė, dirbusi reklamos agentūros NEW! kūrybos vadove.
VYGINTAS PREBERGAS – dokumentinių filmų, reklamų, muzikos vaizdo klipų ir televizijos laidų kūrėjas, režisavęs tokius televizijos projektus kaip „Robinzonai”, „Džiunglės”, „Pasiutę šunys”, dokumentinių laidų seriją „Tūkstantmečio Odisėjos kronikos” ir dokumentinių apybraižų ciklą „Gimę tą pačią dieną”, prodiusavęs „1000 pasaulio stebuklų”, „Maestro”, „Pakvaišę dėl ratų” ir daug kitų populiarių televizijos laidų.
AISTĖ PTAKAUSKĖ – scenaristė, prodiuserė ir režisierė, sukūrusi televizijos filmų ir serialų visiems didiesiems Lietuvos transliuotojams (LRT, LNK, BTV, TV3). Jos dokumentinis filmas „Pasaulio virtuvė” įtrauktas į studijų programas Lietuvos ir užsienio universitetuose. Už trumpos formos skaitmeninį serialą „Gyvenimėlis“ ji įvertinta apdovanojimu „Geriausia kūrėja” tarptautiniame festivalyje „Seoul Webfest 2019” (Seulas, Pietų Korėja). Ji nuolat kviečiama į tarptautinių „Emmy” apdovanojimų ir kitų tarptautinių festivalių žiuri. Nuo 2022-ųjų ji – Tarptautinės televizijos meno ir mokslo akademijos narė.
VYTIS PURONAS – garso režisierius ir kompozitorius, dirbęs prie daugiau nei pusšimčio kino filmų Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje, restauravęs lietuvių dokumentinio kino antologiją, kūręs garso dizainą interaktyviems ir virtualios realybės projektams, tris kartus nominuotas nacionaliniam kino apdovanojimui „Sidabrinė gervė” už geriausią garso režisieriaus darbą, sukūręs dirbtinio intelekto programinę įrangą garso dizaino kūrimui „Sonic Alchemist”.
AGNĖ JUŠKĖNAITĖ – režisierė, turinio kūrėja ir video gamybos įmonės „STAGEiT Productions” įkūrėja bei vadovė, jau dešimtmetį kurianti ir gaminanti įvairias televizijos ir interneto laidas, komercinius ir meninius video projektus, trumpametražius filmus.
KIPRAS ČĖSNA – garso režisierius, dirbęs prie visame pasaulyje gerai žinomų „Netflix” ir BBC projektų, bendradarbiavęs su Emiliu Vėlyviu, Sauliumi Baradinsku, Egle Vertelyte ir daugybe kitų lietuvių kino režisierių, kūręs garso dizainą ir įrašinėjęs garsą populiarių prekės ženklų („Apollo”, „Telia”, „Nike”, „Mercedes”, „Lego” ir kt.) reklamoms .
ALVYDAS KAŠKONAS – televizijos ir kino prodiuseris, jau per keturiolika metų kuriantis televizijos programas didžiausiems Lietuvos TV kanalams (LNK, BTV, LRT), vadovavęs naujienų portalo 15MIN video skyriui, šiuo metu vadovauja savo paties įkurtai įmonei „Feel Reel”, kuri vysto ir gamina kino projektus bei tokias televizijos programas kaip „Nepriklausomybės”, „Gaminu kaip šefas”, „Posūkiai” ir kt.
EDVARDAS KUBILIUS – radijo ir televizijos žurnalistas, LRT laidų „Moterų gatvės” ir „Nepaprasti žmonės” autorius ir vedėjas, LR Prezidento apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu už išskirtinį dėmesį paprastiems Lietuvos žmonėms bei indėlį mažinant nelygybę ir regionų atskirtį, už Metų radijo pokalbių laidą – transliaciją iš Medininkų, įvertintas „Pragiedrulių“ apdovanojimu.
Tomo Kaunecko nuotrauka